Polsko-česká spolupráce

Polsko-česká spolupráce

Dne 28. 6. se konala poslední aktivita projektu Přes sport a turistiku posilujeme naše přátelství. Deset osob z řad rodičů, pedagogických a nepedagogických pracovníků vyrazilo v úterý odpoledne autobusem do Rzuchowa, kde se v restauraci uskutečnilo závěrečné setkání a zhodnocení projektu. Zúčastnění dostali DVD a fotokalendáře jako vzpomínku na...

Další aktivitou v rámci projektu s Polskem byla návštěva vesnice Rudy Ratibořské, ve které se nachází úzkorozchodná dráha do Gliwic, jež je více než sto let starou památkou. Žáci se projeli malebným vláčkem, a poté na ně čekala prohlídka historické budovy vlakového nádraží a depa pro lokomotivy, které funguje jako technické muzeum. Žáci si nejvíce...

V rámci této společné aktivity na žáky čekala návštěva Jura Parku v Krasiejowie. Cesta autobusem k tomuto místu byla sice dlouhá, ale stálo za to. Žáci mohli vidět nejen v reálně velikosti dinosaury, ale odnést si spoustu nových zážitků i z jiných zajímavých míst tohoto dinoparku.

Ve čtvrtek 12. května se na naší školní zahradě uskutečnila další aktivita v rámci projektu s Polskem - Sportovní olympiáda. Cílem aktivity bylo pomocí sportu a soupeření v týmech posílit přátelství mezi dětmi obou států. Žáci byli rozděleni do čtyř polsko-českých skupinek. Pro týmy bylo nachystáno 9 soutěží, které se plnily buď na čas, nebo se za...

V rámci projektu s Polskem proběhla dne 6. dubna 2022 aktivita zaměřená, jak už vypovídá její název, na aktivitu a kreativitu. S dětmi jsme navštívili polský Rzuchow, kde stojí naše partnerská škola. Mile jsme byli přivítání paní ředitelkou i koordinátorkou projektu.