Polsko-česká spolupráce

Polsko-česká spolupráce

V pondělí 5. 12. 2022 k nám dorazila výprav z Polska, abychom společně zakončili projekt s názvem Aktivní a kreativní česko-polské zápolení. Polskou návštěvu provedl pan ředitel po škole, aby se zástupci polských rodičů podívali, jak vypadají naše třídy. Poté následovala prezentace fotek z všech proběhnutých aktivit, při které jsme si zavzpomínali...

V pátek 4. 11. za námi přijeli kamarádi s Polska, protože na nás čekala další aktivita s názvem Udělej si to sám. Třída 4. a 5. ročníku se proměnila v tvůrčí dílničku. Cílem dnešního setkání bylo si vyrobit předměty, které sice můžeme koupit v obchodě, ale více si jich budeme vážit, když si je vytvoříme pomocí svých rukou. Žáci v...

3. 11. 2022 se žáci 1. a 2. třídy společně s předškoláky zúčastnili Polsko - České spolupráce na zámečku v Rzuchowě. Po prvotní prohlídce okolí zámku, spojené s výkladem o původu a historii jejich zakladatelů, na děti čekal výborný teplý čaj. Po svačince děti začaly tvořit tematický obrázek krále a královny. Vybraly si barevné pozadí a poté musely...

V úterý 18. 10. mohly děti z MŠ v rámci projektu s Polskem prozkoumat Dětský svět v Dolní oblasti Vítkovic. Co si představit pod pojmem dětský svět? Je to velká místnost, ve které v podstatě najdete svět dospělých, ale převedený do dětského měřítka, bez písmen a nápisů, znázorněný tak, aby i malé dítě vše pochopilo a mohlo si osahat. Školáčci...

7. 10. 2022 se prvňáčci a druháčci zúčastnili Polsko - českého projektu. Navštívili jsme děti v Rzuchowě, v jejich krásné nově zrekonstruované škole. Celé dopoledne nás provázel duch sportu. Všechny děti se společně zapojily do sportovních aktivit. Po prvotní rozcvičce se děti naučily hrát hru Ringo, také si vyzkoušely hru Peteca (přehazovaná s...

Dne 23. 9. 2022 se zúčastnilo 9 dětí z mateřské školy a 15 žáků 1. a 2. ročníku výletu v rámci projektu Polsko - Česká spolupráce. Navštívili jsme westernové městečko Twinpigs v městě Žory, kde jsme se přenesli na divoký západ. Po úvodní komentované prohlídce, konané v dobových kostýmech, jsme vyrazili vstříc poznávání této úchvatné doby. Děti...

Ve dnech 15.9. a 16.9.2022 podnikly děti dvoudenní výlet za poznáním. Byly to dva dny plné zážitků a poznávání nových míst. Navštívili jsme ZOO Ostrava, Beskydské muzeum v polské Wisle, prohlédli skokanské můstky Adama Malysze, zvládli výšlap na Rownicu a v městě Bialsko-Biala navštívili jejich neskutečné loutkové divadlo. Děkujeme naší partnerské...

Dne 28. 6. se konala poslední aktivita projektu Přes sport a turistiku posilujeme naše přátelství. Deset osob z řad rodičů, pedagogických a nepedagogických pracovníků vyrazilo v úterý odpoledne autobusem do Rzuchowa, kde se v restauraci uskutečnilo závěrečné setkání a zhodnocení projektu. Zúčastnění dostali DVD a fotokalendáře jako vzpomínku na...

Pondělí 13. 6. a úterý 14. 6. strávili žáci čtvrtého a pátého ročníku na další společné aktivitě v Polsku. Pro žáky byl nachystán zajímavý a bohatý program. Děti si v rámci dvoudenního pobytu zdokonalily své fyzické dovednosti, spřátelily se s polskými žáky a zasoutěžily si v různých sportovních disciplínách. Na památku si všichni odvezli tričko a...