Aktivita s Polskem - Udělej si to sám

04.11.2022

V pátek 4. 11. za námi přijeli kamarádi s Polska, protože na nás čekala další aktivita s názvem Udělej si to sám. Třída 4. a 5. ročníku se proměnila v tvůrčí dílničku. Cílem dnešního setkání bylo si vyrobit předměty, které sice můžeme koupit v obchodě, ale více si jich budeme vážit, když si je vytvoříme pomocí svých rukou. Žáci v polsko-českých skupinkách se tedy pustili do práce. Jedna skupina vyráběla mýdélka, která si zabarvila a ovoněla podle svých představ. Hotové výrobky si pak zabalila do celofánu a zavázala mašličkou. Druhá skupinka pracovala s jehlou, nití a flísem. Při tomto tvoření byla potřeba se obrnit velkou trpělivostí, ale výsledný přívěsek stál za tu námahu. Aby dětská bříška netrpěla hladem, i na to polská strana myslela a přivezla dětem spoustu dobrot. Z dnešního dne si děti odnesly nejen krásné výrobky, které si samy vytvořily, ale také dáreček na domácí tvoření.

Jak si dnešní den děti užily můžete zjistit z fotek, které naleznete v naší fotogalerii.