Aktuality

 

Pro více informací klikněte vždy na nadpis článku.

V úterý 9.4.2024 vyrazíme s dětmi na výpravu za poznáním do Pevnosti poznání v Olomouci. V pevnosti na děti čeká interaktivní muzeum se čtyřmi expozicemi. S sebou si děti vezmou svačinu, pití a dobrou náladu. Odjezd od školy je plánován na 7:45.a návrat okolo 14:30 hodin. Oběd na tento den mají děti odhlášen.

Vážení rodiče, v úterý 19.3.2024 proběhnou od 16:00 hodin společné třídní schůzky, na kterých Vám budou sděleny informace o prospěchu a chování dětí a také informace k připravovaným akcím školy. pro nadcházející měsíce.

Zápisy k povinné školní docházce se konají dle § 36 odst. 4 školského zákona v období od 1.4.2024 do 30.4.2024. Zápisy k povinné školní docházce musí probíhat v souladu s platnými právními předpisy (školský zákon, vyhláška o základním vzdělávání a správní řád).

V sobotu 24. února pořádá Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy DĚTSKÝ MAŠKARNÍ KARNEVAL, více informací naleznete v přiloženém plakátku.

V pondělí 5.2.2024 vyrážíme s dětmi na lyžařský výcvik. Jedem do našeho oblíbeného RS Trnava-Luhy u Zlína. Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám budeme lyžovat v nedalekém Ski areálu Troják. Veškeré informace k odjezdu a organizaci dostanu děti v pondělí 29.1.2024.

V hodinách prvouky a přírodovědy se děti seznamují s vesmírem. Učí se o hvězdách, planetách, Zemi, Měsíci a dalších vesmírných objektech. Výuku se snažíme dělat zajímavou, a tak jsme rozhodli navštívit Planetárium v Ostravě. Na cestu za poznáním hvězd a vzdáleného vesmíru se vydáme v pondělí 4. prosince a průvodci nám budou žáci 5. ročníku.

V neděli 3. prosince v 15:00 vystoupí děti z mateřské školy a základní školy s pásmem koled a vánočních písní. Vystoupení začíná v 15:00 a koná se v rámci rozsvěcování vánočního stromu. Všichni jste srdečně zváni.

z důvodů reálné hrozby plánovaných nekompetentních zásahů do školství, nemáme jinou možnost, než vyjádřit svůj nesouhlas připojením se ke stávce vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů na den 27. 11. 2023. Tento den budou naše škola i školka uzavřeny a oběd vám bude automaticky odhlášen.

Z provozních a organizačních důvodů došlo ke změně termínu a místa konání Mikulášské nadílky a divadelního představení, které organizuje Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy, z.s. Celá akce proběhne ve středu 6. prosince od 17:00 v objektu Babince (Podolská 308( v Hradci nad Moravicí.

V úterý 14.11.2023 v dopoledních hodinách proběhne pro zájemce focení žáků. S organizačních důvodů se mohou fotit pouze žáci školy bez mladších sourozenců, kteří nenavštěvují školu. Informace k focení a cenám jsme zaslali prostřednictvím aplikace WhatsApp.