Aktuality

 

Pro více informací klikněte vždy na nadpis článku.

Dýňování

01.10.2022

Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka připravuje na pátek 21..10.2022 tradiční Dýňování. Vyřezávat se budou všechny druhy dýní a zvány jsou všechny děti ze školky a školy spolu s rodiči. Občerstvení je zajištěno, ale budeme rádi, za jakýkoli přinesený vzorek domácího koláče či buchty.

V pondělí 3.10.2022 zahajujeme činnost zájmových útvarů při školní družině. Děti jsou již přihlášeny a věříme, že i tento školní rok si děti odnesou spoustu pozitivních zážitků a nových zkušeností.

Počasí za oknem nám již dokazuje, že opravdu začal podzim, a to nejen kalendářně, ale také astrologicky. Stejně jako v jiných letech, tak i letos jsme zahájili sběr kaštanů. Kaštany mohou děti nosit do konce měsíce října. Poté kaštany předáme mysliveckému sdružení na zimní příkrm zvěře. Věřím, že se do sběru zapojí co nejvíce dětí.

Ve středu 5.10.2022 pojedou žáci 2. až 5. ročníku do opavského kina Mír na naučnou projekci agentury Planeta Země 3000. Tentokrát se můžeme těšit na poutavý vyprávění a cestování po Senegalu. S cestovatelem Adamem Lelkem se ponoříme do magických krás africké země a dozvíme spoustu zajímavostí o životě, kultuře a přírodě této země.

Nový školní rok zahájíme ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 8:00 hodin v altánu školní zahrady, kde společně přivítáme nové prvňáčky. Po krátkém programu půjdou prvňáčci s rodiči do své třídy. Žáci 2. až 5. ročníku obdrží po zahájení stručné informace od svých třídních učitelek a následně odcházejí domů.

Blíží se termín našeho příměstského tábora. Začínáme v pondělí 15.8.2022 v 8:00 na zahradě základní školy. Děti mohou přicházet od 7:45. Při nástupu je nutné odevzdat čestné prohlášení, které děti obdržely s informacemi o táboře, kopii kartičky pojišťovny a doplatek za tábor. V pondělí nás čekají stavebnice Lego a Playmobil, deskové, sportovní a...

Letní kino

23.06.2022

Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy připravuje na pátek 1.7.2022 v areálu školní zahrady Letní kino s opékání špekáčků. Opékání je plánováno na 17:00 a kino pak na 20:00 hodin. Všechny děti v doprovodu rodičů jsou zvány.

Jak běží čas, tak nás opět opouští žáci pátého ročníku. Jelikož se jim odcházet moc nechce, tak jsme pro ně na dny 26.6. až 28.6.2022 připravili závěrečný pobyt plný zážitků s nocováním ve škole. V neděli podnikneme cyklistický výlet. Po návratu děti předvedou své vystoupení pro rodiče, zahrají si s nimi hry a opečou špekáčky. Večer je čeká...

V pátek 24.6.2022 proběhne od 16:00 na školní zahradě pasování předškoláků na školáky. Děti vystoupí s krátkým programem, budou pasováni na školáky, zahrají si hry, vypustí balónky s přáním, opečou špekáčky a spolu s rodiči přenocují ve stanech. V průběhu odpoledne proběhne schůzka s rodiči, na které budou předány potřebné informace k nástupu do 1....