Aktuality

 

Pro více informací klikněte vždy na nadpis článku.

MTB cross

18.09.2023

V pátek 22.9.2023 pojedeme s dětmi na závody horských kol do Opavy, které se konají v areálu Stříbrného jezera. Na závod se přihlásilo 12 dětí, které mají chuť závodit a reprezentovat školu. Věřím, že nám vyjde počasí a děti si soutěž náležitě užijí. Vždyť výsledky nejsou vše a na prvním místě by měly být zážitky.

Počasí za oknem je sice stále letní, ale kalendářně a také astrologicky se blíží podzim Stejně jako v jiných letech, tak i letos zahajujeme sběr kaštanů. Kaštany mohou děti nosit do konce měsíce října. Poté kaštany předáme mysliveckému sdružení na zimní příkrm zvěře. Věřím, že se do sběru zapojí co nejvíce dětí.

Nový školní rok zahájíme v pondělí 4.9.2022 v 8:00 hodin na naší školní zahradě, kde společně přivítáme nové prvňáčky. Po krátkém programu půjdou prvňáčci s rodiči do své třídy. Žáci 2. až 5. ročníku obdrží po zahájení stručné informace od svých třídních učitelek a následně odcházejí domů.

I v letošním školním roce jsme pro děti připravili školu v přírodě. Kromě žáků školy pojedou s námi i někteří předškoláci. V týdnu od 26. do 30. června vyrazíme do Zlatých Hor. Ubytování máme zajištěno v penzionu MAYA. Tento rok nás bude provázet téma Harry Potter. Na děti opět čekají toulky do lesa, sportování, stezka odvahy, vycházky po okolí...

Letní kino

24.06.2023

Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy ve spolupráci s OÚ Branka u Opavy a ZŠ a MŠ Branka u Opavy, Vás srdečně zve na letní kino. Pro děti je připraven skákací hrad, opékání špekáčků a promítání filmu film Srdce na dlani. Program bude zahájen v 17:00 hodin.

Ve čtvrtek 1. června slaví děti svůj svátek a my tento slavnostní den strávíme sportováním a vzdělávacími aktivitami. Kolem 8 hod. ráno se vypravíme na kolech po cyklostezce směr Žimrovice. Naším cílem bude fotbalové hřiště v Žimrovicích, kde bude pro děti nachystaná stezka s šiframi a spousta jiných zábavných aktivit. Zpátky do školy dorazíme...

Dětský den

22.05.2023

Na pátek 2.6.2023 připravuje Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy tradiční DĚTSKÝ DEN. Vše vypukne v 16:00 v areálu školní zahrady. Všichni jste srdečně zváni.

Vzhledem k dlouhodobému problému, kdy někteří rodiče neplatí za obědy a děti oběd dostávají na dluh, byla nucena školní jídelna přistoupit k nápravným opatřením.

Zdravá 5

28.04.2023

V úterý 2. května a ve středu 3. května přijede do naší školy se svými výukovými programy Zdravá 5. Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Lektoři Zdravé 5 seznamují žáky zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého...

Ve středu 19. 4. navštíví naši žáci Městskou knihovnu v Hradci nad Moravicí, aby se zúčastnili besedy s Petrem Brožem. Petr Brož je český vědec, ale také spisovatel. Věnuje se i popularizaci geovědních oborů ve spojitosti s průzkumem sluneční soustavy formou přednášek, i psaním populárně-naučných textů. Tématem besedy bude kniha Vesmírníček : 70...