Připravované akce

Základní škola

V pondělí 9. května přijede do naší školy Mobilní planetárium. Jde o digitální přístroj, pomocí kterého je možné během krátké chvíle demonstrovat podmořský svět, lety do vesmíru či třeba krajinu na Marsu.

V úterý 10. května proběhne další kolo školní sportovní ligy. Tentokrát si děti               vyzkouší sílu svých paží v soutěži s názvem Medicimbalový trojboj.

Ve čtvrtek 12. května přijedou v rámci projektu přeshraniční spolupráce děti z polského Rzuchova. Tématem této aktivity bude sportovní olympiáda, které se účastní žáci 2. ročníku.

Ve týdnu od 16. května do 20. května pojedeme s dětmi 1. až 5. ročníku na školu v přírodě. Pobyt proběhne v penzionu MAYA ve Zlatých Horách. Kromě pobytu na čerstvém horském vzduchu a výuky na děti čeká mimo jiné týdenní hra Lovci pokladů, sportování, turistika a spousta dalších zážitků.

Ve čtvrtek 26. května pojedou žáci 1. a 2. ročníku v rámci projektu přeshraniční spolupráce do Polska a spolu s dětmi z partnerské školy v Rzuchowě navštíví největší Dinopark v Evropě.

Na úterý 31. května jsou naplánovány pohovory s rodiči.

Školní družina

Ke Dni matek proběhne 5. května výtvarná dílnička s názvem Pro mou maminku s výrobou dárků a přání pro naše maminky.

Zábavné odpoledne Ruličkování bude 13. května zaměřeno na využití ruliček k tvorbě dekorací a figurek.

Ve sportovním kroužku si žáci vyzkouší 25. května v soutěži Král střelců odhad a přesnost v hodu na koš.

Koncem května se vypravíme do přírody za pokladem v Šipkované, otázky hry se zaměří na znalosti žáků o naší přírodě, chráněných rostlinách a zvířatech.

Mateřská škola

Ve čtvrtek 3. května se děti II. třídy zúčastní v dopoledních hodinách projekce "Mobilního planetária", která bude připraveno v tělocvičně ZŠ.  Vybíráme 70,-Kč.

Ve čtvrtek 5. května proběhne v době od 12,00 hod. do 17,00 hod. "Zápis do MŠ"

V úterý 10. května se uskuteční společné fotografování k závěru školního roku a pro zájemce také individuální jarní fotografování. Seznam pro zaevidování bude připraven na vývěsní tabuli v MŠ.                                                                                      Společná fotka - 120,- Kč.                                                                                              Společná fotka + 2 individuální - 250,- Kč                                                                            Každá další přiobjednaná individuální fotka - 25,- Kč

V květnu ukončíme sběr hliníku. Tato soutěž v rámci škol Opavy a okolí byla již zrušena. Výtěžek z této akce bude použit na zakoupení pomůcek.