Připravované akce

Základní škola

1. června slaví děti svůj svátek, proto v tento den pojede celá škola na cyklovýlet do Žimrovic na hřiště, kde budou pro děti nachystány různé zábavné a vzdělávací aktivity.  Více informací zjistíte v aktualitách.

2. června připravuje od 16 hod. Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy tradiční Dětský den. Bližší informace naleznete v aktualitách.

11. a 12. června proběhne dvoudenní kemp s žáky 5. ročníku.

26. června až 30. června se uskuteční Škola v přírodě. Zpátky se vrátíme v pátek 26. června kolem 14 hodin. Po příjezdu děti obdrží vysvědčení a společně tak zakončíme školní rok 2022/2023.

Školní družina

Starší žáci se zúčastní začátkem června Turnaje ve vybíjené v Základní škole v Březové.

V Zábavném odpoledni s míči si malí sportovci na školní zahradě vyzkouší v závodivých disciplínách různé velikosti a druhy míčů.

Proběhne preventivní aktivita Bezpečné prázdniny se zaměřením na ochranu zdraví v letních měsících, s dětmi si zopakujeme zásady bezpečného chování v létě a vyzkoušíme si první pomoc při ošetřování úrazů.

Zapojíme se do výtvarné soutěže ,,Pohádkové okouzlení". Pořadatelem soutěže je Nadační fond Jičín - město pohádky.


Mateřská škola

Výlet do ZOO se blíží, a proto "Exotická zvířata" bude další téma tohoto měsíce.

V závěru měsíce května se vydáme na "Cestu do pravěku". Prozkoumáme časy dávno minulé, kdy lidi žili v jeskyních a živili se lovem mamutů.

1. června proběhne akce "Den dětí" v rámci výuky, a to na téma "Pravěk", připravte dětem na tento den "pravěký kostým" ve kterém budou moci běhat a soutěžit. Akce se uskuteční na školní zahradě.

7. června pojedeme s dětmi na školní výlet do Zoo Ostrava.

Odjezd od školy v 8:30 hod, odjezd ze ZOO v 13:30 hod. Děti si prosím vyzvedávejte po 15 hodině. Budeme vybírat 60,- kč na dítě (100,- kč vstupné, 50,- kč jízda vláčkem - zpáteční cesta) zbytek peněz doplatíme z fondu.

9. června proběhne Rozloučení dětí z MŠ se školním rokem

14.června přijede Divadlo Koloběžka – představení "Hurá na prázdniny", začátek v 8:45 hod, vybíráme vstupné 80,- kč.

19. června navštívíme OKO v Opavě "Už ani sousto nazmar" – pouze velké oddělení interaktivní vzdělávací akce, začátek v 10:00 hod, odjezd z Branky vlakem v 9:00 hod, návrat vlakem v 11:40 hod.

20. června proběhne informativní schůzka pro rodiče dětí, které jedou na Školu v přírodě. Začátek je naplánovaný na 16:00 hod.

26.června až 30. června jedou některé děti na Škola v přírodě. 

Dále vás chceme informovat o provozu MŠ v době letních prázdnin. V MŠ bude provoz přerušen od 1.7.2023 do 13.8.2023. Provoz bude zahájen dne 14.8.2023. Předškolní děti mohou v době od 7.8.2023 do 11.8.202 využít příměstský tábor, který pořádá ZŠ Branka.