Připravované akce

Základní škola

1.12.2021      Zahajujeme plavecký výcvik. Žáci 1. až 5. ročníku absolvují celkem 10.                            plaveckých lekcí. Do plavání budeme jezdit každou středu vždy od 9:00                          do 11:00.

6.12.2021     V 7:00 proběhne antigenní testování žáků. V 7:30 pak s dětmi vyrazíme                        do Velkého světa techniky na interaktivní výstavu Večerníček a svět                                     pohádek a do ZOO Ostrava. Předpokládaný návrat je ve 14:00.  Původně                        plánovaný výlet do Rožnova pod Radhoštěm na Vánoce v dědině byl z                              důvodů vládních nařízení zrušen.

8.12.2021     Proběhne 2. lekce plaveckého výcviku

12.12.2021   V rámci odhalení nových soch obecního betléma  vystoupí v 15:30 žáci                            školy s pásmem koled na školní zahradě.

13.12.2021    V 7:00 proběhne antigenní testování žáků.

20.12.2021   V 7:00 proběhne antigenní testování žáků.

Školní družina

Adventní čas ve školní družině je ve znamení příprav na Vánoce. S dětmi si vyprávíme o vánočních tradicích, vyrábíme vánoční ozdoby, probíhají tematické akce.

V pátek 3. prosince v zábavné akci Když přijde Mikuláš si budeme vyprávět o sv.        Mikuláši a legendách spojených s tímto světcem. Připomeneme si lidové zvyky a zahrajeme hry. Děti si také vyrobí figurky Mikuláše a jeho pomocníků.

V úterý 7. prosince si mohou děti vyrobit ve Vánoční dílně ozdoby na stromeček a drobné vánoční dekorace z různých materiálů.

15. a 16. prosince proběhnou ve sportovních kroužcích Vánoční hry s neobvyklými vánočními disciplínami, ve kterých si děti užijí spoustu legrace.

V pátek 17. prosince se uskuteční naučné odpoledne Tradice českých Vánoc. Vyzkoušíme si staré vánoční zvyky a vyrobíme si z přírodnin jednoduché svícny.

Mateřská škola

Gymnastika bude probíhat každý týden ve středu od 11,00 do 12,00 hod. v ZŠ pod vedením pana ředitele Mgr. Jana Špičky.