Aktuality

 

Pro více informací klikněte vždy na nadpis článku.

V pondělí 5.2.2024 vyrážíme s dětmi na lyžařský výcvik. Jedem do našeho oblíbeného RS Trnava-Luhy u Zlína. Vzhledem k nepříznivým sněhovým podmínkám budeme lyžovat v nedalekém Ski areálu Troják. Veškeré informace k odjezdu a organizaci dostanu děti v pondělí 29.1.2024.

V hodinách prvouky a přírodovědy se děti seznamují s vesmírem. Učí se o hvězdách, planetách, Zemi, Měsíci a dalších vesmírných objektech. Výuku se snažíme dělat zajímavou, a tak jsme rozhodli navštívit Planetárium v Ostravě. Na cestu za poznáním hvězd a vzdáleného vesmíru se vydáme v pondělí 4. prosince a průvodci nám budou žáci 5. ročníku.

V neděli 3. prosince v 15:00 vystoupí děti z mateřské školy a základní školy s pásmem koled a vánočních písní. Vystoupení začíná v 15:00 a koná se v rámci rozsvěcování vánočního stromu. Všichni jste srdečně zváni.

z důvodů reálné hrozby plánovaných nekompetentních zásahů do školství, nemáme jinou možnost, než vyjádřit svůj nesouhlas připojením se ke stávce vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů na den 27. 11. 2023. Tento den budou naše škola i školka uzavřeny a oběd vám bude automaticky odhlášen.

Z provozních a organizačních důvodů došlo ke změně termínu a místa konání Mikulášské nadílky a divadelního představení, které organizuje Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy, z.s. Celá akce proběhne ve středu 6. prosince od 17:00 v objektu Babince (Podolská 308( v Hradci nad Moravicí.

V úterý 14.11.2023 v dopoledních hodinách proběhne pro zájemce focení žáků. S organizačních důvodů se mohou fotit pouze žáci školy bez mladších sourozenců, kteří nenavštěvují školu. Informace k focení a cenám jsme zaslali prostřednictvím aplikace WhatsApp.

Plavecký výcvik začínáme ve středu 15.11.2023. Čeká nás 10 lekcí a končíme 24.1. 2024. Plaveme vždy od 9.30-10.30 pokud byste se chtěli přijít podívat. Děti si vždy vezmou s sebou tašku nejlépe igelitovou (prosím nezapomeňte podepsat), v ní plavky, ručník, plavecké brýle dle potřeby, taktéž kroksy či žabky, plaveckou čepici (podle uvážení), mýdlo,...

Na pátek 8. prosince připravuje Spolek pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy divadelní představení O rybáři a zlaté rybce s Mikulášskou nadílkou. Děti ve škole a ve školce obdrží závaznou přihlášku. Zájemci musí přihlášku odevzdat do 20.11.2023 v ZŠ, MŠ nebo na OÚ Branka u Opavy. Se závaznou přihláškou je nutné uhradit registrační poplatek ve výši 30,-...

Halloween

30.10.2023

V úterý 31.10.2023 výuku zpestříme aktivitami k svátku Halloween. Děti si mají přinést kostýmy a nějaké halloweenské dobroty. Máme připravenu celou řadu her, kvízů a úkolů. Věřím, že se nám dopoledne vydaří.

V měsíci září uplynulo 110 let od otevření naší školy. Toto krásné jubileum si připomeneme Dnem otevřených dveří a doprovodným programem, který jsme připravili na středu 25. října. Srdečně zveme všechny, kteří se chtějí podívat jakou proměnou za ta léta škola prošla, a jak se v ní dnes dětem daří. Doprovodný program začne v 15:00 hodin. Přijďte se...