Žáci 1. a 2. ročníku s vysvědčením v MŠ

31.01.2023

31. 1. nadešel ten den, kdy naši prvňáčci obdrželi své první vysvědčení. Sice v malém počtu kvůli velké nemocnosti, ale s nadšením, jsme se vydali ukázat svá vysvědčení a pochvaly do mateřské školky. Odměnou nám bylo zhlédnutí divadélka Smíšek. Po představení jsme už byli celí netrpěliví, protože jsme našim malým kamarádům chtěli předvést naše vysvědčení a co jsme se všechno ve škole naučili. Představili jsme jim Pepu, knihu, ze které se učíme číst. Při čtení o dětech, které bobovaly na kopci, školkáčci ani nedutali. Však také správně odpověděli na všechny otázky k textu. Společně jsme si pohráli s písmenky a vymýšleli slova. Potom jsme školkáčkům předvedli, jak rozumíme "Marťansky", a jak tuto řeč umíme zapsat. Opravdu koukali a někteří i rozuměli. Další společnou aktivitou bylo spojování obrázku a věty pomocí Blue-bota, prvňáci četli, děti ze školky hledaly odpovídající obrázek. Blue-bota jsme naprogramovali a děti s úžasem pozorovaly jeho cestu. Dopoledne jsme završili společnou hrou a zpěvem. Při odchodu dostaly žáčci papírovou chaloupku s dobrotami. Byly to krásné chvíle strávené se společnými kamarády.

Mgr. Zora Stypová