Westernové městečko Twinpigs

23.09.2022

Dne 23. 9. 2022 se zúčastnilo 9 dětí z mateřské školy a 15 žáků 1. a 2. ročníku výletu v rámci projektu Polsko - Česká spolupráce. Navštívili jsme westernové městečko Twinpigs v městě Žory, kde jsme se přenesli na divoký západ. Po úvodní komentované prohlídce, konané v dobových kostýmech, jsme vyrazili vstříc poznávání této úchvatné doby.                                                                                                                      Děti zhlédly místní chovaná zvířátka, využily mnoha zdejších lanových průlezek v korunách stromů, či uměle vytvořenou sopku jako horolezeckou stěnu. Velmi je zaujaly velké deskové hry v přírodním prostředí. Velkým zážitkem byla ukázka vlakového přepadení bandity, či projížďka na kolotoči.                                                                                                                                                                                                      Po výborném obědě jsme se také naučili country tanec a prošli po celém areálu, který byl vytvořen v duchu westernového městečka.              Po rozloučení s dětmi v Rzuchowě, jsme se po náročném, ale velmi vydařeném výletě vydali domů, kde nás už netrpělivě očekávali rodiče, s kterými jsme se podělili o své bohaté zážitky.

Mgr. Zora Stypová