Veselé zoubky

20.03.2024

K dětem patří šťastný úsměv a k šťastnému úsměvu patří zdravé zoubky, proto jsme si o nich s prvňáčky povídali. Naše škola se totiž i letos zapojila do preventivního programu " Veselé zoubky", který připravila společnost Dm drogerie markt s. r. o. Preventivní program je určen pro žáky prvních tříd základních škol z celé České republiky a jeho cílem je pomoci dětem a jejich rodičům zorientovat se v oblasti péče o chrup dětí a prevence zubního kazu. V rámci dnešních hodin děti zjistily, z čeho se skládá zub, jaké typy zubů máme, které potraviny zuby rádi nemají a které naopak rádi mají. Seznámit se s problematikou zubního kazu nám dopomohlo zhlédnutí filmu " Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek", který děti i pobavil. Ukázali jsme si také správnou techniku čištění zubů, kterou jsme si společně prakticky vyzkoušeli a vysvětlili si důležitost zubní prohlídky. Za svou pilnou práci žáci obdrželi preventivní balíčky Dm drogerie, které obsahovaly zubní pastu, zubní kartáček a samolepku do koupelny se správným postupem čištění zoubků.