Vánoce na dědině

06.12.2022

6. prosince, kromě návštěvy Mikuláše, na děti také čekal celodenní výlet do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Děkujeme Spolku pro děti ZŠ a MŠ Branka u Opavy, který dětem tuto akci uhradil. Program, kterého jsme se zúčastnili, se nazýval Vánoce na dědině. Děti se přenesly do dob dávno minulých a při obchůzce a návštěvách jednotlivých domečků zjišťovaly, jak se dříve lidé připravovali na Vánoce, v co věřili a co vše dodržovali. Každý navštívený domeček na nás vdechl kouzlo minulých let a příjemné povídání a předvádění tradičních činností, děti obohatilo o nové zajímavé informace. Kromě sledování různých vánočních zvyků, si děti mohly také pochutnat na vánočce či perníku, potkat se s Mikulášem a čerty nebo se sv. Luciemi a třeba i navštívit místní školu. Samozřejmě vyšel čas i na nákup suvenýrů. Dnešní výlet nám ukázal, že si máme vážit všeho, co máme, a vdechl na nás opravdovou vánoční atmosféru.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.