Vánoce na dědině - návštěva Valašského muzea v přírodě

30.11.2022

V úterý 6. 12. na děti čeká celodenní výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívíme ve Valašském muzeu v přírodě program s názvem Vánoce na dědině. Procházka Valašskou dědinou děti nejen naladí na dobu přicházejících Vánoc, ale také seznámí s obvyklými zimními pracemi a přípravami v průběhu adventu. Děti také poznají samotné zvyky, tradice a kouzlo Vánoc v dobách minulých. 

Než se vydáme autobusem kolem 9:45 hod. na cestu, je možné, že naši školu v ranních hodinách navštíví samotný Mikuláš, aby si zkontroloval, jak jsou děti hodné. Věříme, že všechny naše děti pochválí a třeba jim i něco dobrého donese. 

Návrat z Rožnova pod Radhoštěm je naplánovaný na 16:30 hod. Pokud by byl příjezd opožděn, třídní učitelky budou rodiče včas informovat. Prosíme, aby byly děti v tento den dostatečně oblečené (sportovní, teplé oblečení - čepice a rukavice nutné), počasí má být opravdu zimní. S sebou si vzít batůžek s jídlem na celý den a pitím (doporučujeme teplý čaj v termosce s dobrým uzávěrem), dětem, co bývá špatně, Kinedryl a penízky na nákup suvenýrů či dárečků (není povinné). Celá akce je hrazena naším Spolkem pro děti. Oběd mají děti v tento den odhlášen.