Uzavření mateřské školy

17.03.2020

Jak už jste jistě byli informování vedoucí učitelkou mateřské školy paní Jitkou Týnovou, dochází od středy 18.3.2020  až do odvolání k úplnému uzavření mateřské školy. Uzavření mateřské školy bylo konzultováno a odsouhlaseno zřizovatelem , tedy Obcí Branka u Opavy. K tomuto rozhodnutí nás vedly následující důvody:

• Dne 10.3. přijalo Ministerstvo zdravotnictví ČR mimořádné opatření, kterým byla zakázána s účinností od 11.3.2020 osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějších předpisů. Co se týká uzavření MŠ, bylo toto rozhodnutí ponecháno na zřizovatelích.
  • Postupně jsou zaváděny další opatření, jako je vyhlášení nouzového stavu a karantény pro celé území ČR, aby tak byl omezen volný pohyb lidí a zabránilo se dalšímu rychlému šíření koronaviru.
  • Okolní města a obce postupně zavírají mateřské školy a nechávají otevřené pouze vybrané školky.
  • Vývařovna stravy v Hradci nad Moravicí omezuje provoz a nebude vařit pro cizí strávníky a my tak nejsme schopni zajistit stravování dětí dle zákona.
  • Město Hradec nad Moravicí rozhodnutím Rady města ze dne 16.3.2020 uzavírá s účinností od 18.3.202 mateřské školy v městských částech a ponechává v provozu dvě oddělení v mateřské škole v Hradci nad Moravicí, okres Opava, příspěvková organizace, IČ:70984352 za účelem péče o děti těch rodičů, jejichž zaměstnavatelem jsou: 1) zdravotnická zařízení, 2) lékárny, 3) Policie ČR a Městská policie, 4) HZS Moravskoslezského kraje, 5) Celní správa, 6) Armáda ČR, 7) Vězeňská služba, 8) sociální služby, 9) soudy, státní zastupitelství a pro samoživitelky rodin.
  • Na jednání rady nabídla ředitelka příspěvkové organizace MŠ Hradec nad Moravicí,  Bc. Gabriela Lacková možnost umístění dětí předškolního věku navštěvující mateřskou školu  v Brance u Opavy v jejich zařízení po dobu mimořádných opatření za předpokladu, že pracovní zařazení rodičů těchto dětí bude odpovídat předchozímu bodu.
  • Většina rodičů vyhověla naši žádosti na omezení provozu a nechala své děti doma. Dokud ale nebude mateřská škola uzavřena, nemohou čerpat ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodů uzavření školského zařízení.

Rodiče, kteří budou žádat o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodů uzavření mateřské školy si mohou potvrzený formulář vyzvednout po telefonické domluvě u vedoucí učitelky mateřské školy nebo u ředitele školy. Dle posledních informací prodloužila vláda dobu čerpání  ošetřovného , až do ukončení mimořádných opatření.

Pokud bude někdo žádat o umístění dítěte v Mateřské škole v Hradci nad Moravicí, kontaktujte prosím vedoucí učitelku paní Jitku Týnovou, abychom zajistili hladký průběh.

Vím, že tyto kroky způsobují většině z Vás nemalé potíže, ale věřím, že to chápete, a že současnou situaci společně překonáme.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Jan Špička, ředitel školy