Školákem nanečisto

28.04.2023

Naši budoucí školáci měli možnost si vyzkoušet při třech setkáních, jaké je to být opravdovým školákem. První hodina byla věnována prohlídce školy a seznámení se s tím, kdo všechno ve škole pracuje. V rámci zábavných aktivit si děti užily legraci a zjistily, co koho baví. Závěr hodiny byl zaměřen na jemnou motoriku, kdy si děti skládaly své jméno z kávových zrnek. Při druhém setkání na děti čekaly sportovní aktivity, ale také práce s výukovými kartičkami, při nichž si děti natrénovaly prostorovou orientaci. Dále si zopakovaly hláskování a vytleskávání slov a připomněly si věci, které budou potřebovat ve škole. Poslední lekce byla zaměřena na práci v týmu, naučení se básničky na uvolnění ručičky, grafomotoriku, práci s interaktivní tabulí a také seznámení s naším "Bluebotem". Děti při všech aktivitách byly pracovité, snaživé a společná setkání si moc užily. Už teď se nemohou dočkat, až do školy začnou chodit, ale už "načisto".