Rozsvěcování vánočního stromku

03.12.2023

Do krásného předvánočního adventního času vstoupily děti vystoupením 3. 12. při rozsvěcování vánočního stromečku v areálu školní zahrady. Už před 15. hodinou se shlukovaly skupinky očekávajících rodičů a občanů Branky, aby zhlédly své ratolesti. Po úvodní řeči pana starosty zahájili vystoupení naši nejmenší – školkáčci. Bez výrazné trémy předvedli, co se v předvánoční čas naučili. Jsou to velké šikulky, pásmo básniček a písničky - za doprovodu akustických dřívek, se moc povedlo. Úvodním vystoupením školních dětí byl taneček na píseň Vánoční strom, který předvedli děvčata a chlapec z první, čtvrté a páté třídy. S ozdobnými pomy jim to moc slušelo. Závěrem vystoupily děti z kroužku Zpívánky, kde si společně s lidmi zazpívaly koledy a vánoční písně. Jsou to opravdoví hudebníci, moc jim to ladilo a za doprovodu elektrických kláves a akustických nástrojů rozezpívaly všechny kolem. Tečkou za vystoupením byla píseň To k Vánocům patří. Odměnou pro děti byl prodej vlastnoručně upečeného cukroví. Krásně zabalené balíčky ve dvou velikostech byly "na to šup" pryč. Pohlazení na duši si mohli dopřát lidé, kteří si večer rozsvítili zakoupenou čajovou svíčku s překvapením, kterou vyráběly děti čtvrté třídy. Celou atmosféru podtrhla krásná vánoční výzdoba školy doplněná vůní vánočního punče.

Mgr. Zora Stypová