Prvňáčci píší perem

13.03.2024

Dne 13. března čekalo na prvňáčky v hodině psaní velké překvapení. Tajně stále doufali, že brzy přijde ta chvíle, kdy poprvé budou psát perem a pořád nic. Konečně se jim to tajné přáníčko vyplnilo a v hodině psaní jim byl předán potvrzující list, že opravdu přišel ten pravý čas začít psát perem. Páťáci byli prvňákům nápomocni a stejně jako při rozdávání vysvědčení, tak i tentokrát se stali jejich velkými průvodci a předali prvňáčkům jejich vytoužený psací nástroj. Než děti pero dostaly, ještě předvedly svým starším spolužákům, že opravdu umí hezky psát a že se při psaní moc snaží. Pak si znovu protáhly a uvolnily ruku pomocí básniček a přišla ta velká chvíle, že si své nové psací náčiní poprvé vyzkoušely. První psací písmenko napsané perem bylo š. Všichni se při psaní pekelně soustředili, radost pohledět.