Projektový den – Vánoce v cizích zemích

10.12.2021

V pátek 10. 12. jsme si s dětmi udělali projektový den s názvem Vánoce v cizích zemích. Den jsme začali válením a tvarováním vanilkových rohlíčků. Žáci pilně a zapáleně tvořili toto vánoční cukroví, po upečení si je také sami obalili v cukru, nandali na tácek a zabalili. Rohlíčky se všem moc povedly a opravdu chutnaly výborně, snad pár kousků zůstalo i pro členy rodiny.

Po pilné práci na nás čekalo povídání o našich vánočních symbolech a zvycích, s dětmi jsme si vytvořili plakátek s obrázky českých vánočních zvyků a symbolů a pětilístek. Poté se děti rozdělily do čtyřčlenných skupin a seznámily se s vlajkami států, o kterých budeme zjišťovat informace. Státy poté hledaly na mapě světa a pomocí špejle a plastelíny danou vlaječku umístily na správné místo. Děti tak zjistily, kde dané státy leží.

Každá skupinka následně dostala jeden konkrétní stát a k němu text s informacemi, jak tam probíhají Vánoce. Děti poté tvořily svůj plakátek, v němž zaznamenávaly a kreslily všechny důležité poznatky, které z textu či pomocí internetu našly.

Na závěr následovala prezentace jednotlivých skupinek, jejíž hlavním cílem bylo předat si informace a zajímavosti, které se děti dozvěděly.

Chci moc poděkovat CUKRÁRNĚ KAMAHAJ za těsta na vanilkové rohlíčky.

Veronika Týnová