Prodloužení vánočních prázdnin

15.12.2020

Vážení rodiče, v pondělí 14.12.2020 vláda ČR rozhodla, že žáci a studenti budou do konce tohoto týdne docházet do škol za stávajících režimových opatření a do školy půjdou v tomto kalendářním roce děti naposledy v pátek 18. prosince 2020. Pondělí 21. a úterý 22. prosince 2020 budou pro  školy vyhlášeny jako dny boje proti covidu. Rodiče budou po oba dny moci čerpat ošetřovné. Tímto rozhodnutím přicházíme o další dva dny výuky, ale vzhledem k současné epidemiologické situaci je toto rozhodnutí asi namístě. Prázdniny však bohužel přicházejí v poměrně krátké době po znovuotevření škol, děti opět vypadnou ze školního rytmu a v lednu budeme v tomto školním roce již potřetí začínat s výukou. Věřte, že každý den, kdy děti nejsou ve škole jim chybí a na jejich výkonu je to znát. Z tohoto důvodu dostanou děti od svých učitelů na pondělí a úterý zadány úkoly. Přestože jsou prázdniny určeny převážně k odpočinku, chci Vás touto cestou požádat, abyste dohlédli na to, aby děti v průběhu prázdnin pravidelně četly a opakovaly učivo a případně jim v tomto byli nápomocni, protože samy od sebe se děti do učení zřejmě nepohrnou.