Příměstský tábor

31.08.2021

Předposlední srpnový týden proběhl tradiční příměstský tábor, který jsme opět pořádali ve spolupráci se Základní školou Hradec nad Moravicí. Letošní program byl naplněn různými aktivitami a každý účastník si přišel na své. A že byl program vážně pestrý, dokazuje fakt, že pokud zmíníme jakýkoliv den, vždy nám utkví ve vzpomínce radostná chvíle s trochou adrenalinu, nového poznání či přátelství. V pondělí si děti užívaly na koloběžkách, odrážedlech a šlapadlech, rýžovaly zlato a drahé kameny, střílely z luku a kuše a ve škole pak zdobily kšiltovky a hrály hry. Úterní dopoledne bylo v režii laser game, virtuální reality a Nerf game. Ve středu nás čekala dávka přírodovědného poznání z oblasti fauny, která nás zavedla do olomoucké ZOO. V lanovém centru pak děti po vzoru obratných primátů zdolávaly visuté překážky. O cyklistických dovednostech nás přesvědčili malí cyklisté ve čtvrtek, kdy všech 60 dětí vyrazilo na tradiční projížďku. Mladší kreativci pak odpoledne pískovali obrázky nebo sportovali v tělocvičně a starší borci se vydali na kolech po trase Hradec - Kravaře s malou zastávkou na pumptrcku v Malých Hošticích. Program pokračoval večerním bubenickým workshopem, promítáním filmu a nocováním v hradecké škole. V pátek ráno nás ještě navštívili policisté s přednáškou o bezpečnosti a ukázkou výstroje. Vlna nadšení z rychlé jízdy překonala strach a bobová dráha v Tošovicích ukončila týdenní program našeho tábora. Spoustu fotek z tábora naleznete ve fotogalerii.

Závěrečné poděkování patří celému týmu instruktorů, kteří se o děti celý týden starali a také všem, kteří se podíleli na zajištění a úhradě bohatého programu, který finančně převyšoval částku uhrazenou dětmi. Žákům naší školy přispěla obec Branka částkou 15 000,- Kč a další peníze zajistili věrní sponzoři a dotační programy.