Posezení u stromečku a vánoční tradice v MŠ

21.12.2023

V pondělí 18.12 jsme prožili s dětmi sváteční vánoční dopoledne s nadílkou dárků. Ježíšek asi ví, že rádi běháme na školní zahradě, protože nám nadělil nové fotbalové míče, branky, florbalové hokejky a švihadla. Zahradu je potřeba taky někdy uklidit a k tomu se budou hodit nové hrábě a lopaty. Radost dětem udělaly i nové sady plastelíny na modelování a loutkové divadlo. Tímto chceme poděkovat paní Demlové za sponzoring.

K Vánocům patří i neodmyslitelně tradice. Řadu z nich jsme si ve školce vyzkoušeli. Děti si nazdobily stromeček, upekly cukroví, naučili jsme se koledy a do vázy jsme dali uřezané "barborky", které nám skutečně vykvetly. Taky jsme si vyzkoušeli pustit ořechovou lodičku, zda nás nečeká daleká cesta, rozkrojili jsme jablíčko, abychom zjistili, že je uvnitř ukrytá hvězdička a budeme celý rok zdraví. O tom jestli se náhodou nebudeme stěhovat, jsme se dozvěděli z hozeného střevíce. Všechny tyto zvyky a tradice byly příjemným navozením nálady blížících se svátečních dnů.