Planeta Země 3000 - Magický Senegal

05.10.2022

Ve středu 5. 10. jsme navštívili v Kině Mír v Opavě naučný program a projekci Planety Země 3000 - Magický Senegal. Senegal je nejzápadnější zemí afrického kontinentu, který má přezdívku perla Afriky. Tato africká země v sobě skrývá rozmanitou přírodou, ve které najdeme nejen deštný prales, divoká zvířata, tropické pláže a pouštní krajinu Sahary, ale také obrovské vodnaté řeky a takzvané pirogy - malebné barevné loďky.  Senegal je také zemí "Tarangy", což v řeči senegalských kmenů doslova znamená "Radostná pohostinnost"- základem zdejší kultury je totiž úcta k druhému. Žáci také zjistili, jaké mají štěstí, že žijí v České republice, neboť už i malé děti musí v některých částech Senegalu pracovat a nemají možnost se vzdělávat. Nejen toto, ale spoustu jiných zajímavostí se žáci dozvěděli prostřednictvím tohoto naučného programu.