Pevnost poznání

11.04.2024
V úterý 9.4. jsme se s dětmi vydali na výlet do olomoucké Pevnosti poznání. Výletu se zúčastnili žáci první až páté třídy. Na děti čekal nabitý vzdělávací program, který byl rozdělen do těchto oblastí – příroda, historie, vesmír, logika. Děti si mohly vyzkoušet nejrůznější historické kostýmy, otestovat své logické myšlení a seznámit se s různými živočichy. Mimo jiné měly děti také možnost vstoupit do makety lidského mozku, kde zjistily, jak mozek funguje. Někteří odvážlivci z vyšších ročníků se odhodlali vyzkoušet Gyroskop, který se využívá na Mezinárodní vesmírné stanici k tréninku kosmonautů. Velkým zážitkem byla také speciální vesmírná váha, která dětem odhalila, jakou hmotnost by měli na různých planetách. Děti s překvapením zjistily, že rozdíly hmotnosti na jednotlivých planetách se liší až o stovky kilogramů. Byl to inspirativní den plný zábavy a děti si z něj odnesly spoustu nových poznatků, zážitků a vědomostí.