Mikuláš a čert ve škole

06.12.2022

V úterý 6. prosince ráno se všichni žáčci školy sešli ve školní družině. Než si stihli vyslechnout pohádku o sv. Mikuláši, který právě v tento den slaví svátek, už se z chodby ozývalo řinčení řetězů a cinkání zvonků. Se zatajeným dechem, očekáváním, ale i s mírnou nervozitou se čekalo, co bude dál. Na tvářích dětí se okamžitě objevily zvídavé, občas i vystrašené pohledy, které dávaly najevo, že se něco nebo spíše někdo blíží. Po chvíli klepání na dveře do družiny vstoupil Mikuláš i s čertem.  Všechny děti si vyslechly povzbudivá slova moudrého Mikuláše a čert? Ten  děti jen škádlil a byl moc hodný. Děti odměnily Mikuláše a hlavně čerta pěknou písničkou, básničkou a slibem, že budou hodní. Od Mikuláše každý dostal vánoční kalendář, za který patří velký dík firmě CATERING & JÍDELNA RADUŇ - ŠÁRKA KOKEŠOVÁ SENDLEROVÁ. Další sladká odměna, na které si mohly děti v tento den pochutnat, bylo linecké kolečko, za která moc děkujeme firmě Cukrárna KAMAHAJ.

Více fotek naleznete ve fotogalerii.