Malý mulař v MŠ

04.12.2023

Ve čtvrtek 30.11. nás navštívila paní lektorka z Muzea Hlučínsko. Prostřednictvím rozmanitých aktivit a zajímavých předmětů nás seznámila, jak se kdysi vyráběly a pálily cihly. Děti si mohly prohlídnout starou formu na cihly, potěžkat si, kolik taková cihla váží a s pomocí obrázků a fotografií hádaly, jaké stavby se z nich mohou postavit. Dále nás seznámila s povoláním zedníka (muraře kdysi mulaře). Děti si vyzkoušely, jak použít zednickou lžíci a hladítko, jak zacházet s vodováhou, nebo měřit se skládacím metrem. Nelehkým úkolem bylo složit model strahovické kaple. Překvapením byly i okna této kaple, které jsou složené z vitráží. Děti takové okno složené z barevných sklíček viděly poprvé v životě. Pěkně zpracovaný a zajímavý program nám zpestřil výuku a těšíme se na další návštěvu paní lektorky. Ta k nám přijede na jaře a bude si s námi povídat o včelách.