Lyžařský výcvik

13.02.2022

Po dvouleté přestávce zaviněné uzavíráním škol a různými omezeními jsme v minulém týdnu konečně opět uskutečnili dětmi velmi oblíbený lyžařský výcvik. Převážná většina škol řeší lyžařské kurzy žáků nižšího stupně opakujícími se jednodenními výjezdy na lyže, kde děti předají lyžařským instruktorům, kteří je učí lyžovat. Vzhledem k tomu, že chceme být jiní a nabídnout dětem něco navíc, pořádáme týdenní pobytové kurzy, kde se děti kromě lyžování učí spoustě dalších činností a zažívají malé dobrodružství bez svých nejbližších. Pro uskutečnění jsme tentokrát udělali snad vše možné i nemožné, a tak po pravidelném pondělním testování vyrazilo nakonec 27 dětí, ředitel, dvě paní učitelky a jedna vychovatelka školní družiny směr RS Trnava.                                                                                                                                                          Po příjezdu jsme se ubytovali, posilnili se a vyrazili na sjezdovku. Vzhledem k tomu, že letos převažovali mezi dětmi nelyžaři, vypadalo to chvílemi jako na bitevním poli. Děti byly z počátku více na zemi, než na lyžích. Usilovnou pílí a bojovností však záhy docílily prvních pokroků a dostavily se také úspěchy. Postupně se všechny děti zlepšovaly a prožívaly radost z lyžování. Když jsme zrovna nebyli na sjezdovce, tak jsme hráli hry, odpočívali ve wellness, učili se nebo fandili našim olympionikům. Počasí k nám bylo shovívavé, sněhové podmínky vyhovující a strava a péče personálu rekreačního střediska skvělá, jako vždy. K tomu mohu připočítat nasazení pedagogů, kteří se dětem poctivě a obětavě věnovali nepřetržitě 14 až 16 hodin denně, kdy připravovali program, pomáhali sušit oblečení, dohlíželi na hygienu a pořádek, pomáhali s obutím, zapnutím a také vyzutím lyžařských bot, což není vůbec snadné (kdo si to mohl vyzkoušet se svými dětmi a zopakuje to asi dvacetkrát, dá mi jistě za pravdu) a v neposlední řadě dohlíželi na děti v noci, aby se nikdo nebál. A právě díky tomu, že si vše, jak se říká perfektně sedlo, vraceli se všichni domů spokojeni a plni nových zážitků.                                                                                                                                                 Za skvělý týden děkuji všem zúčastněným dětem, paní vychovatelce Táni Mičkové a paním učitelkám Gabriele Špičkové a Veronice Týnové.

Fotografie naleznete v naší fotogalerii a videa na našem Instagramu.

Mgr. Jan Špička