Květen a červen ve ŠD

17.06.2024
Začatek léta na školní zahradě jsou příjemné chvíle strávené s kamarády. Společenské hry, kresba,povídání si, četba knih,ale i pletí záhonů a péče o školní zahrádku můžou být zábavou v tropických dnech ve stínu.

 14.6. školní družina navštívila místního chovatele exotického ptactva pana Michala Plachkého . Žáci se zde seznámili s mnoha druhy papoušků, které pan Michal chová ve svých voliérách;s různými zajímavostmi ze života těchto opeřenců. Velké nadšení malých návštěvníků vyvolalo shlédnutí mnoha mláďat papoušků. Pan Pachký ukázal žákům kroužkování exotů a vysvětlil důvody této činnosti. Návštěva byla velmi příjemným a poučným zpestřením pátečního odpoledne, ale zároveňobohacujícím prožitkovým učením. 
 17.6. proběhl projektový den Bulharsko. Žáci se dnes dozvěděli mnoho zajímavostí o Bulharsku, a to vše formou aktivit Mensa. Mnozí se těší na dovolenou a Bulharsko je pro mnohé zase o kousek známější. 
Týden s projektem Mensy-prázdninové destinace. Žáci se obeznámili s Bulharskem,Řeckem, Chorvatskem, Itálii. V poslení zemi změřili svou rychlost v soutěži o špagetového krále. 
Karin Fričová