Kromě zavřené školy nás trápí ještě velká voda

14.10.2020

Usnesením vlády ČR došlo k uzavření škol, a aby toho nebylo málo, obrátilo se proti nám ještě počasí. Díky vytrvalému dešti vystoupila ve včerejších pozdních večerních hodinách  řeka Moravice z malých břehů a po několika klidnějších letech o sobě dává opět vědět. Vzhledem k varování a sledování stoupající hladiny řeky, zahájili ještě v noci svou činnost členové JSDH Branka u Opavy.                      Dříve než spodní voda začala plnit sklepení školy jsme s panem starostou a hasiči zajistili Betlém, který je ve škole uskladněn. V brzkých ranních hodinách pak již začalo čerpání spodní vody ze sklepa a jen díky včasnému zásahu tak nedošlo k zatopení kotlů a ke vzniku větších škod.                                          Dokud nepřestane pršet a hladina řeky nezačne klesat jsme závislí na odčerpávání vody, které hasiči provádí. Vzhledem k tomu, že je jejich činnost je dobrovolná jim o to víc děkuji.