JURA PARK KRASIEJOW

25.05.2022

Ve čtvrtek 26.5.2022 se uskuteční další jednodenní aktivita v rámci projektu přeshraniční spolupráce Euroregionu Silesia. Tentokrát se žáci 1.   a 2. ročníku spolu s polskými kamarády z Rzuchowa navštíví  Jurapark Krasiejow, jeden z největších tematických parků tohoto typu v Evropě.    Jurapark nabízí nejen vzdělání, ale je také místem zábavy pro všechny. Mezi zábavnímí atrakcemi návštěvníci najdou například Kino emocí - Cinema 5D, dětské hřiště, zábavní park, koupaliště s pláží či neobvyklé prehistorické oceanárium, které spojuje zábavu s vědou. Zajímavou atrakcí je tunel času, který za pomoci nejnovějších 3D technologií popisuje na 300 metrech cestu vesmírem od počátků jeho existence asi před 14 miliardami let a končí pohledem na Opolsko z období triasu (druhohor). Nejnovější ukázkou moderních technologií je Park vědy a vývoje člověka. Jedná se o ultramoderní, futuristické a velmi inspirující centrum, které popularizuje vědu. Návštěvnící mohou vstoupit na palubu kosmické lodi, přenést se v čase a prostoru. Mohou být také svědky vyhynutí dynastie dinosaurů a vidět svět v období savců.                              Věřím, že tento výlet za poznáním se bude dětem líbit a kromě zábavy si děti odnesou také spoustu nových a zajímavých informací.