Jak se dělá dobrá škola, Festival čtenářství a Elkonin

08.10.2023

Práce učitelů je velmi rozmanitá a různorodá. Kromě vzdělávání dětí je naší povinností se neustále vzdělávat. Nejinak tomu je i v letošním školním roce. Máme za sebou již besedu na téma Jak se dělá dobrá škola, kde jsme měli možnost v předpremiéře vidět dva nové díly ze stejnojmenného seriálu České televize a poté diskutovat s panem Mirkem Hřebeckým z EDUinu.                      Následně se zúčastnit v týdnu knihoven FESTIVALU ČTENÁŠTVÍ. Diskutovat s programovou ředitelkou projektu Pomáháme školám k úspěchu paní Hanou Košťálovou, která si do panelové diskuze pozvala p. učitelky s bohatými zkušenostmi z oblasti dílen čtení a čtenářství obecně.                                                                                                                                                                O víkendu ve dnech 7.- 8. 10. se paní učitelky ze ZŠ školily v tréninku jazykových schopností podle D. B. Elkonina, aby tak mohly pomoci dětem v předškolním vzdělávání.

Gabriela Špičková