Jak bude pokračovat výuka ve školách?

14.02.2021

Krajští hejtmani se v neděli dohodli s premiérem Andrejem Babišem na tom, že společně požádají vládu o vyhlášení nouzového stavu na dalších 14 dní. Nouzový stav bude platit 14 dní přesně a začít má v pondělí 15.2.2021.  Hejtmani však na oplátku chtějí po vládě, aby splnila řadu podmínek.                          Jednou z podmínek je, že vláda musí přijmout plán na postupný návrat dětí do škol od 1. března. Nejprve mají nastoupit první stupně základních škol, ale také poslední ročníky a maturitní ročníky a poté následující. Mezi požadavky je i očkování pedagogických pracovníků. Do 1. března by tedy mělo být jasné, jak to bude s případným testováním žáků, o kterém se již minimálně 14 dní hovoří a za jakých podmínek se děti do školy vrátí.                                                                                                                        Zatím tedy budeme pokračovat ve stávajícím režimu. První a druhý ročník se účastní výuky ve škole, ostatní ročníky pokračují v distanční výuce podle stávajícího rozvrhu hodin.