Jablíčkobraní ve 4. a 5. ročníku

25.10.2022

V úterý 25. 10. proběhl projektový den s názvem JABLÍČKOBRANÍ. Hlavním cílem tohoto projektového dne bylo zjistit nové informace o jablku, připravit si něco dobrého na zub a samozřejmě si i užít zábavu. Prvním úkolem dne bylo měření, vážení a ochutnávání. Čehopak? Samozřejmě jablka. Ještě bylo potřeba doplnit informaci, zda jablko plave ve vodě a proč, a jaké vitamíny a jiné tělu prospěšné látky obsahuje. To vše si děti zaznamenávaly do pracovního listu. Pak se z žáků na chvíli stáli chemici, stačilo jim k tomu smíchat jedlou sodu a citronovou šťávu. Najednou se z jablíčka linula pěna, která připomínala lávu. I proto jsme si tento pokus pojmenovali jablíčková sopka. Zbytek, co z jablíčka zůstal, jsme použili při přípravě náplně do štrúdlů a muffinů. Děti si vyzkoušely práci se škrabkou a nožem. Místy to vypadalo velmi nebezpečně, ale nakonec to všichni úspěšně zvládly a jablko zpracovaly do požadovaného tvaru. Náplň jsme položili na připravené těsto a šup s ním do trouby. Než se dobrota upekla, tak se děti pustily do tvoření LAPBOOKU o jablíčku. Jak takový lapbook vypadá můžete vidět ve fotogalerii a nejen to, ale i další fotečky z tohoto projektového dne. Po upečených dobrotách se jen zaprášilo. Tento den se opravdu vydařil.