Dušičky

02.11.2022

Ve středu 2. 11. jsme si ve škole připomněli Svátek všech zemřelých, zavzpomínali jsme na naše nejbližší, kteří už nejsou mezi námi. Děti 3. ročníku si do školy přinesly i fotografie svých příbuzných, kteří již odešli a popovídaly si o nich. Bylo to dojemné a milé povídání. Poté s plnou taškou svíček vyrazily na hřbitov v Hradci nad Moravicí. Na žáky 4. a 5. ročníku cestou k hřbitovu čekala dušičková stezka. Žáci ve dvojicích luštili a zjišťovali různé zajímavosti prostřednictvím 21 úkolů. Například se dozvěděli, jak se tento svátek slaví i v jiných zemích jako je Čína, Japonsko, Španělsko či Mexiko, nebo jak vypadalo dušičkové pečivo. Při zapalování svíček na hrobech svých příbuzných si uvědomili, jak jim chybí. V dětech je potřeba utvářet hodnoty a tradice, které je budou provázet celý život. Fotografie naleznete v naší fotogalerii.