Akce v MŠ

03.05.2022

14.dubna jsme vyjeli s předškoláky z Mateřské školy do Opavy navštívit Slezské zemské muzeum. Děti se moc těšily, vzaly na záda batůžky se svačinou a mezi první zážitky byla již cesta vlakem. V muzeu si prohlídly spousty zvířat, většinu však znaly. Na lavičce v parku děti posvačily a cestou zpět jsme si s dětmi prošli naučnou stezku plnou úkolů, která se jmenovala "Hravě po Opavě". Děti s nadšením plnily všechny úkoly, za které od Střediska volného času dostaly za odměnu magnetky.

29.dubna se v Mateřské škole slétly čarodějnice. Všechny děti, včetně paní učitelek se převlékly do kostýmů a užívali si čarodějný rej. Zatancovali jsme, přečetli příběh o čarodějnicích a prošli si stanoviště s úkoly. Nejlepší byla odměna mlsání, kterou si děti určitě zasloužily

3.května, v rámci projektu "Šablony" navštívily děti z mateřské školy Planetárium, které bylo postaveno v tělocvičně Základní školy. Děti shlédly pohádku o životě stromů, jak rostou, přijímají vodu, vzduch. Po malé přestávce , shlédly druhou pohádku o životě na mořském dně. Pohádky ne jen děti poučily, ale byly krásně animované a moc se jim líbily.

Fotografie z jednotlivých akcí naleznete v naší fotogalerii.

Alice Štalcerová