Dočasné uzavření základních škol

Vážení rodiče.

Dle rozhodnutí a nařízení vlády ohledně situace kolem Koronaviru COVID-19 ze dne 10.3. 2020          se s okamžitou platností zakazuje osobní přítomnost žáků ve školách. Jde o bezpečnostní opatření, které má v maximální možné míře omezit šíření nového koronaviru.

V reálu to tedy znamená, že od středy 11.3.2020 je až do odvolání škola a školní družina uzavřena. Úkoly budou dětem zasílány na Váš email nebo mobilní telefon. Obědy mají děti odhlášeny.

Opatření se týká základních, středních a vyšších odborných škol. Mateřská škola zatím tedy  zůstává v provozu.

Nejnovější aktuální informace jsou k dispozici na stránkách Ministerstva zdravotnictví.                  V  níže přiložených souborech najdete podrobné informace k mimořádnému opatření a oficiální stanovisko MŠMT.

V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let. Viz. přiložený soubor níže.

Tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy) vám na vyžádání vystavíme a potvrdíme ve škole. Případně si jej stáhnout a vytisknout zde a škola tiskopis potvrdí.

Informace MŠMT k nouzovému stavu najdete v příloze.

Další informace budou podle aktuální situace průběžně doplňovány a aktualizovány.