DIDAKTA - online verze výukových programů

16.03.2020

Firma SILCOM Multimedia, s.r.o. dnes zdarma zpřístupnila všechny školou využívané výukové programy, které tak mohou dětem zpestřit domácí přípravu. Přihlašovací údaje Vám zašlou třídní učitelky dětí emailem nebo sms zprávou. Pro hladký průběh instalace postupujte podle následujících pokynů:                                                                                                                                                             

  • aplikace jsou určeny pro PC a tablety s OS Windows 7, 8, 10
  • ke spouštění našich výukových materiálů důrazně doporučujeme využít naši vlastní aplikaci DidaktaCZ projektor, spíše než webový prohlížeč, kde jsou již značně omezeny možnosti spouštění obsahu Adobe Flash. Aplikaci DidaktaCZ projektor je možné stahovat z tohoto linku https://www.didakta.cz/DidaktaCZ-Setup-1.0.0.zip.
  • upozorňujeme, že pro uživatele z řad žáků v domácnosti vzhledem k množství škol zapojených v projektu DidaktaCZ (téměř 2000) neposkytujeme z kapacitních důvodů živou technickou podporu na telefonních linkách společnosti, veškeré případné technické informace jsou uvedeny na našem webu v sekci Podpora
  • prosíme rodiče, aby prozatím nesdíleli přihlašovací údaje se svými známými, protože by mohlo dojít ke geometrickému růstu zatížení serverů a služba by se mohla silně zpomalit, případně zůstat po nějaké časové období i nedostupná (během dnešního dne budeme pracovat na posílení kapacity serverů, může docházet ke krátkodobým výpadkům).

Akce platí do odvolání - předpokládáme, že do doby nástupu žáků zpět do škol.

Věřím, že výukové programy se budou líbit také Vám rodičům. Pokud neobdržíte přihlašovací údaje nebo budete mít problém s přihlášením, můžete se na mě obrátit.

Jan Špička