22.04.2022

Den Země je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa.                                                             U nás děti uklízely okolí školy a část obce, sadily do truhlíků muškáty, třídil se odpad, ve výuce se tvořila knížka, seznamovali jsme se s ohroženými zvířaty, luštili šifry atd. Nakonec jsme si prošli stezku ve školní zahradě.                                                                                                Žijeme na krásné planetě a je potřeba se o ni starat každý den. Fotografie z akce naleznete v naši fotogalerii.