Den vody

23.03.2022

Světový den vody se slaví již od roku 1993, a to vždy 22. března. Toto datum vyhlásilo Valné shromáždění OSN. Důvodem byla starost o ochranu vodních zdrojů na Zemi, která se stala s postupem globalizace a zlepšování životní úrovně lidí v mnoha zemích zcela nezbytnou.  Voda je základní podmínkou existence života na Zemi, zásoby pitné vody nejsou neomezené a podle toho je potřeba s vodou velmi uvážlivě zacházet. Tyto základní informace a samozřejmě mnoho dalších se děti dozvěděly při úterní projektové výuce. V průběhy dne jsme si povídali, děti vyhledávaly odpovědi na různé otázky týkající se vody, vyzkoušely si několik pokusů, vyplnily pracovní listy a vytvořily plakáty k ochraně vody. Výsledkem celodenního snažení  bylo, že si děti uvědomily, jak moc je voda důležitá, že je všude kolem nás a proč s ní musíme šetřit.