Covid ve školách. Testování žáků a kdo o čem rozhoduje?

28.11.2021

Další kolo testování žáků proběhne v  pondělí  29.11.2021. V tento den nebude z organizačních důvodů v provozu ranní družina. Žáci do školy přicházejí na 7:00 hodin. Roušku musí mít žáci nasazenou až do ukončení testu. V případě negativního výsledku testu si žáci mohou roušku odložit. V opačném případě musí být pozitivně testováni žáci izolováni od ostatních žáků a o pozitivním výsledku testu budou informováni zákonní zástupci žáka, kteří musejí dítě neprodleně vyzvednout  a přes dětského lékaře zajistit provedení PCR testu. Pokud bude žák PCR negativní vrací se zpět do školy. V případě PCR pozitivního výsledku žák nastupuje 14denní izolaci. V tomto případě se následně řeší rizikové kontakty ve třídě.                                                                                                                                                                                                      Přehled základních informací naleznete v informačním letáčku viz. níže.