Centra aktivit

01.07.2022

Máte rádi psy? Co o nich víte? Kdo z vás má psa? Paní učitelko:" Můžeme do školy přinést ukázat svého pejska?" Toto nebyla jen otázka jednoho žáčka, ale hned několika. No, proč ne, pokud to dovolí pan ředitel, zněla má odpověď. Povoleno. Tak jsem začala s přípravou. Na tři dny jsem dětem připravila centra aktivit.                                                                                                                                                                Centrum čtení a psaní, matematiky a ateliér. Děti se samy rozhodly, kterým centrem začnou, s kým budou spolupracovat. Během tří dnů každý prošel všemi centry. Ve třídě to žilo. Byla radost je pozorovat, jak si úkol čtou, rozdělují úlohy, kdo bude vedoucí, zapisovatel, spojka mezi skupinou a paní učitelkou, a kdo bude hlídat čas. Děti úžasně spolupracovaly, objevovaly, naučily se mnoho nového. Vyhledávaly v encyklopediích, přiřazovaly obrázky psů, luštily hádanky, samy tvořily hádanky pro své spolužáky. Domů si z centra ateliéru odnesly vlastnoručně vyrobenou hračku pro pejska.                                                                                                                                                        Třešničkou na pomyslném dortu byla návštěva našich pejsků ve škole. Každý svého představil, něco malinko o něm pověděl. Naše miláčky můžete vidět v příspěvku na instagramu. Máme skvělé rodiče, udělali si čas a pejsky nám na smluvenou dobu do školy přivedli.                    Jsem na vás pyšná, milí druháci. Těším se na další centra aktivit.

Gabriela Špičková