Aktivita - Sportovní výlet do Rud Ratibořských

01.06.2022

Další aktivitou v rámci projektu s Polskem byla návštěva vesnice Rudy Ratibořské, ve které se nachází  úzkorozchodná dráha do Gliwic, jež je více než sto let starou památkou. Žáci se projeli malebným vláčkem, a poté na ně čekala prohlídka historické budovy vlakového nádraží a depa pro lokomotivy, které funguje jako technické muzeum. Žáci si nejvíce zábavy užili s panem kovářem, který dětem vysvětloval důležitost tohoto povolání v minulosti a názorně ukázal dětem, jaké nářadí a pomůcky se při kování používaly. Poté jsme se přemístili k zámečku a cisterciáckému klášteru, který se také nacházel v Rudách a prošli jsme si jeho okolí. Cestou jsme nakrmili kachničky a seznámili se s duby, které byly pojmenovány podle významných představitelů církve. Další zastávkou byla škola v Rzuchově, kde děti dostaly malé občerstvení a s polskými dětmi si zahrály různé sportovní hry. Před odjezdem byly děti obdarovány batůžkem.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.