Aktivita - Sportovní olympiáda

12.05.2022

Ve čtvrtek 12. května se na naší školní zahradě uskutečnila další aktivita v rámci projektu s Polskem - Sportovní olympiáda. Cílem aktivity bylo pomocí sportu a soupeření v týmech posílit přátelství mezi dětmi obou států. Žáci byli rozděleni do čtyř polsko-českých skupinek. Pro týmy bylo nachystáno 9 soutěží, které se plnily buď na čas, nebo se za soutěž získávaly body. Na děti čekaly soutěže jako překážková dráha, házení míče, trefování se do terče, přeskoky přes lavičku, předávání si míče ve skupině, skoky na skákacím míči apod. Při plnění disciplíny se buď zapisoval čas, nebo počet získaných bodů. Na závěr olympiády byly vyhodnoceny a oceněny nejlepší týmy. V poledne si děti opekly k obědu špekáčky. Každý účastník aktivity obdržel na památku malý dárek v podobě láhve na pití. Aktivita se dětem moc líbila. Fotografie z akce naleznete v naší fotogalerii.