Aktivita s Polskem - V dětském světě je možné všechno

18.10.2022

V úterý 18. října mohly děti z MŠ v rámci projektu s Polskem prozkoumat Dětský svět v Dolní oblasti Vítkovic. Co si představit pod pojmem dětský svět? Je to velká místnost, ve které v podstatě najdete svět dospělých, ale převedený do dětského měřítka, bez písmen a nápisů, znázorněný tak, aby i malé dítě vše pochopilo a mohlo si osahat. Školáčci se na chvíli tedy stali doktory v dětské ordinaci, prodavači v obchodě, dělníky na stavbě, kuchaři, číšníky, farmáři či automechaniky. Zkoušeli také posbírat ovoce ze zahrádky, podojit krávu, nakrmit dřevěná zvířátka či  uvařit oběd. Nahlédli i do vodního světa a zjistili, jakou dokáže mít voda moc. Kromě toho na ně čekala řada skluzavek a prolézaček. Nejvíce se jim líbilo však bludiště a pohádkový les. Výlet se opravdu vydařil a děti odcházely domů spokojené.

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

Mgr. Veronika Týnová