Aktivita - Letní sportovní hry

13.06.2022

Od pondělního rána 13. 6. do úterního poledne 14. 6. se žáci čtvrtého a pátého ročníku zúčastnili další aktivity v rámci polsko-českého projektu. První den překonávali své fyzické dovednosti v lanovém parku na Równici. Cesta za tímto nezapomenutelným zážitkem byla sice dlouhá, ale o to větší odměnou bylo zdolání jedné z tras lanového centra. Odpolední program byl vyplněn společnými sportovními hrami a opékáním špekáčků. Plánovaný nocleh ve stanech musel být kvůli špatnému počasí zrušen a nahrazen spaním v kulturním domě.

Druhý den byly děti rozděleny do čtyř polsko-českých skupin po osmi členech (vždy 4 Češi a 4 Poláci). V týmech soutěžily mezi sebou v těchto disciplínách: badminton, dáma, člověče nezlob se a hod na terč. Žáci, kteří obsadili v soutěži první tři místa, dostali ceny.

Po vyhodnocení soutěží jsme svá zavazadla naložili do minibusu, rozloučili jsme se s polskými přáteli a vyrazili směr Branka u Opavy.