Výsadba SAKUR na školní zahradě

27.03.2020

V loňském roce jsme s pomocí dotačního titulu vybudovali na školní zahradě venkovní učebnu, jejíž součástí jsou gabionová pařeniště, která ovšem nyní zejí prázdnotou a čekají na příchod dětí, které by je osadily rostlinami.                                                                                                                                    Co ale počkat nemohlo, je výsadba okrasných sakur. Na výsadbě jsme se s vedením obce dohodli již v loňském roce. Plán byl takový, že stromy zasadíme s dětmi a jejich rodiči k uvítání jara. Ale jak už to tak bývá, "Člověk míní a život mění", a vzhledem k aktuální situaci jsme byli nuceni změnit scénář. Místostarosta Mgr. Michal Zajíček zajistil nákup stromů a výsadbu provedl ředitel školy se svým synem.                                                                                                                                                              Vzhledem ke karanténě, bych vám rád výsadbu zprostředkoval touto cestou. Fotografie naleznete v naši fotogalerii. Teď už nezbývá než doufat, že se stromy ujmou, zkrášlí školní zahradu a budou nám dělat radost. Zároveň děkuji vedení obce za nákup stromů.