Rozloučení s předškoláky

25.06.2021

Ve středu 23. června jsme se loučili s dětmi, které po prázdninách nastoupí do první třídy.                                                              Tento školní rok nám nedopřál mnoho akcí a aktivit v rámci školy, ale "Rozloučení se školáky" se podařilo uskutečnit. Konalo se v prostorách zahrady základní školy a snažili jsme se, aby bylo slavnostní a vzpomínka na tento den zůstala v mysli našich dětí i do budoucna. Po nástupu děti předvedly krátký program a byly pasovány na školáka. Tato chvíle je vždy dojemná a maminkám a babičkám se objeví v očích jiskřivé slzy štěstí. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Klobouk, šerpa a pěkná knížka s diplomem dětem zůstane jako památka na tento den.                                                                                                                       Po ukončení slavnostní části následovala zábava pro děti. Žáci pátého ročníku jim připravili pro zpestření závodivé a deskové hry a nechybělo občerstvení. V tomto čase se rodiče zúčastnili schůzky s paní učitelkou I. třídy a s panem ředitelem, aby získali základní informace o organizaci školního roku 2021/2022 a o běžném chodu školy. Potom společně děti s rodiči napsali a nakreslili svá prázdninová přání, která připevnili k balónku a společně je vypustili do nebe. Bylo velmi hezké pozorovat nadšení dětí a jejich radostné tváře při sledování balónků až do chvíle, než definitivně zmizely v mracích. Na školní zahradě panovala uvolněná a radostná atmosféra a všichni si to krásné odpoledne opravdu užili.

Jitka Týnová