Příměstský tábor 2020

30.08.2020

Tak máme za sebou spolčený příměstský tábor s dětmi z Hradce nad Moravicí. A jaký byl? Prostě super, stejně jako v minulých letech. O tom, že to tak skutečně bylo svědčí pár níže citovaných SMS zpráv rodičů - "Tábor je úplná bomba, malá je nadšená" (R. Mlčúch), "Chci poděkovat za skvělý tábor, dětem se líbilo, děkuji všem" (A. Hrbáčová), "Adélka je nadšená, každý den po vyzvednutí slyšíme, že to byl nejlepší den v životě" (Kunertová). Tyto pochvaly nic nestojí a organizátory tábora moc potěšily.    A z čeho tedy děti byly tak nadšené?                                                                                                      První den proběhlo seznámení, tvořivý workshop - plackobraní, sportování - florbal, fotbal, přehazovaná, oblíbená gymnastika na novém airtracku, workout a další venkovní hry. Děti se bavily a den si skvěle užily.                                                                                                                                          V úterý jsme celé dopoledne strávili na odrážedlech, koloběžkách a dalších strojích, a také jsme si vyzkoušeli střelbu z luku a kuše a rýžovaní zlata. Počasí stálo při nás, a tak začalo pršet až ve chvíli, kdy jsme odcházeli na oběd. Odpoledne si pak děti zdobily batohy, které využily při středečním výletu do Horní Lipové a na Ramzovou. Tentokrát nám počasí moc nepřálo, a tak jsme byli nuceni improvizovat a změnit náš původní program. Přes vytrvalý déšť jsme navštívili Fauna park Horní Lipová, kde si to děti náramně užily s papoušky, malými tygry a dalšími zvířátky. Několikrát jsme se občerstvili a odpoledne jsme absolvovali prohlídku jeskyní Na Pomezí. Zcela vyčerpaní jsme dorazili v 19:00 zpět do Branky u Opavy.                                                                                                                                      Ve čtvrtek jsme měli opět nabitý program.  Počasí bylo od samého rána příznivé, a tak jsme mohli dopoledne vyrazit na cyklistickou projížďku do Žimrovic. Peloton čítal téměř 50 cyklistů. Po příjezdu do Žimrovic jsme se věnovali tvoření, zábavě a sportování. Odpoledne si děti vyzkoušely lukostřelbu, pískovaly obrázky a ty nejstarší vyrazily na kolech na trasu Žimrovice - Meleček - Vendelín - Benkovice a zpět do Hradce nad Moravicí. Samozřejmě se nám nevyhnuly pády ani defekty, ale i tak se projížďka vydařila. Večer nechybělo tradiční letní kino a nocování ve škole, tentokrát v Hradci nad Moravicí. Prostě super den.                                                                                                                                           V pátek po budíčku a vydatné snídani jsme společně vyrazili do Tošovic. Děti si přes dvě hodiny užívaly jízdu na bobové dráze a skoky na trampolínách. Po svačině jsme v úmorném vedru zakotvili na krásném místním přírodním koupališti, kde jsme si užili vodních hrátek, ochladili vyhřátá těla a načerpali energii před zpáteční cestou. Po návratu nás čekalo balení, úklid, vyhodnocení, loučení s novými kamarády a cesta domů. Spokojené tváře dětí a kladné ohlasy rodičů pak byly tou nejkrásnější tečkou. A tak nezbývá než poděkovat dětem za účast a hlavně vedoucím a instruktorům za obětavou a věřím, že nejen podle mě skvěle odvedenou práci, a také našim tradičním sponzorům. DĚKUJI !!!        Fotografie z celého tábora naleznete v naši fotogalerii.

Mgr. Jan Špička