Advent ve školní družině

20.12.2019

Adventní čas ve školní družině bývá ve znamení příprav na Vánoce. S dětmi jsme si připomněli vánoční zvyky, vyráběli vánoční ozdoby a proběhly tematické akce. Naučné odpoledne Advent a jeho tradice přiblížilo žákům zvyky a tradice v předvánočním období. Součástí odpoledne byla i malá pracovní dílna.                                                                                                                                           Žáci vyráběli andílky do výtvarné soutěže ,,Anděl". Soutěž pořádala Agentura TOMINO ve spolupráci s Městskou knihovnou v Hradci nad Moravicí. Za svou práci získal v této soutěži cenu žák 2. ročníku Kristian Šober a žákyně 3. ročníku Tereza Lanková.                                                                                  Ve výtvarném a počítačovém kroužku děti malovaly kapříky v soutěži ,,Vánoční kapr".                           V Netradičních vánočních soutěžích ve sportovním kroužku žáci hráli soutěže a hry s vánoční tematikou. Besídka u stromečku a výlet na Vánoční trhy v Opavě ukončil předvánoční období.